PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10029838}

Czerwone niebo

Roter Himmel
7,0 1 057
ocen
7,0 10 1 1057
7,2 14
ocen krytyków
Czerwone niebo
powrót do forum filmu Czerwone niebo

Zaskoczenia

ocenił(a) film na 8

Kiedys sie mowilo zazenowanie . Dzisiaj mlodsze pokolenia czesto uzywaja ang cringe. Przez duza czesc seansu towarzyszylo mi to uczucie patrzac na zachowanie glownego bohatera.
Gierki, dziwne zachowania ktore sa bliskie sporej czesci z nas. Gowniarstwa, obrazy , cynizmy, zlosliwosci niepotrzbne. I zaskoczenia niespodziewane.
Do tego wakacyjne napiecia seksualne , intelektualne i prawdzie dramaty i tragedie.
Kino europejskie sporo powyzej sredniej. A rezyser, Petzold konskwentnie robi coraz lepsze filmy i wyrasta na takiego Rohmera/Kieslowskiego dzisiejszego kina.
No tak z 8/10 jak dla mnie. Dla amatorow/amatorek lodow i ratownikow nad Baltykiem.

seamek

Filmu jeszcze nie widziałam, ale sam opis skojarzył mi się z Rohmerem, zwłaszcza z Kolekcjonerką

ocenił(a) film na 8
mery_kejt

Nie o tym konkretnym filmie myslalem , ale cos jest na rzeczy. Pozadanie, moralnosc sa w tym flmie obecne no i slonce i lato:) . Tu bardziej chodzi o chorobliwe niewlaczanie sie w zycie, rozne jego aspekty . Obserwacja bez brania udzialu , egotyzm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones