PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

5/10 Film trzyma poziom części pierwszej, która jest rozpaczliwie nudna, ale jednak żwawszy. Pierwszą część niespecjalnie pamiętam, choć oglądałem ją nie dalej niż miesiąc temu, drugi raz (cóż za poświęcenie), żeby sobie odświeżyć temat przed dwójką. Wydaje mi się, że w drugiej części jest więcej klimatów sado-maso, więcej obrzydlistwa, więcej brutalności i walki o władzę i kasę. Więcej bezlitosnych nazioli kontra pustynni fundamentaliści. Właściwie trudno jest tutaj komukolwiek kibicować, najlepiej jakby się wszyscy do kupy wyrżnęli, może by zapanował pokój w kosmosie. Jest kilka fajnych ujęć, ale galopady na czerwiach wyglądają komediowo, szczególnie kiedy są ujeżdżane grupowo. Książki Franka Herberta 30 lat temu czytałem z wypiekami na twarzy. Jakby wtedy powstał ten film pewnie też bym go przyjął bardziej entuzjastycznie. Teraz to najwyżej przydługi przeciętniak. A! Jeszcze jedno! Wpuścić im tam Riddicka i by pozamiatał :)))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones