PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014573}
6,0 13 971
ocen
6,0 10 1 13971
6,0 6
ocen krytyków
Nie patrz w dół
powrót do forum filmu Nie patrz w dół

Doświadczone wspinaczki nie wiedzą jak zejść z czegoś takiego, come on.
Nie trzeba mieć 600m liny żeby zejść. Robi się pętlę z tej którą się ma przerzucając ją dookoła, repem można docisnąć ją do wieży, dla pewności można zrobić nawet dwie, i zjeżdża się w dół na zasadzie luzowania repa i zmniejszania docisku z odchylenia od wieży do jej ściany. Można to zrobić też bez repa ale to już mocno ryzykowne.
Można również zrobić jedną pętlę dookoła od ręki do ręki, drugą od nogi do nogi i stopniowo schodzić z odpoczywaniem po drodze bez problemu. tak jak tyblcy na palmy wchodzą i schodzą. Film absurdalny. Gdyby one były amatorkami, jakimiś blogerkami który poszły zrbić sweet focie to ok. ale mając linę i mieć doświadczenie kilkustetmetrowych pionowych skał to bzdura. nawet nie siadam do filmu.

ricinus

O tym samym pomyślałem

ricinus

nie znam się ale ta lina jednak była za krótka

borek1992

Nie była za krótka. Nie znam wspinacza który do asekuracji na lotnej dla dwóch wspinaczy użył by liny krótszej niż 20m. Nie wiem czy takie w ogóle da się dostać. Platforma na której stoją jest tak mała że mają się na wyciągnięcie ręki a główny słup jest węższy niż ta platforma. Krótko mówiąc średnica słupa nie przekracza 2m. Wzór na obwód okręgu 2pi r czyli obwód nie przekracza 7m. Iście na lotnej długości 7m to nonsens. Jeszcze trzeba pętlę węzły zrobić. Jako profesjonalne wspinaczki musiały by same przeciąć wcześniej linę by mieć ją taką krótką co nie ma sensu żadnego. W górach zespołu 2-3 osobowe używają przynajmniej 25-30m a zwykle 40-60m. Nie wierzę że ktoś wspinacz gdziekolwiek by szedł się wspinać gdziekolwiek z liną krótszą niż 10m bo to jest kompletnie nie funkcjonalne w jakichkolwiek warunkach. Nie wiem po co komuś miałaby być podczas wspinaczki lina poniżej 10m chyba żeby sobie buty zawiązać. Tak jak mówię film to logiczny nonsens.

ocenił(a) film na 7
ricinus

Dokładnie mają 15 metrów liny. Jest o tym mowa, kiedy szukają zasięgu i spuszczają telefon w dół.

ocenił(a) film na 7
ricinus

Moze z Dollar Tree...

ocenił(a) film na 6
ricinus

Nigdy się nie wspinałem ale o tym samym pomyślałem lina wokół rury i schodzić.

ocenił(a) film na 6
ricinus

To była vlogerka, nie doświadczona wspinaczka (zresztą wypadek na początku to ewidentny brak doświadczenia - każdy wspinacz to powie). Oczywiście zgadzam się, że każdy z odrobina oleju w głowie nie wybierze się na 600-metrowy maszt z takim przygotowaniem jak te dziewczyny,
Ale oglądając go jako thriller musisz przyznać, że ręce się pocą, a człowiek siedzi jak na szpilkach

Chrus_T

Jak na niedoświadczoną dokonywała tam cudów akrobacji, w dodatku chyba na prochach (wyglądała jakby amputowano jej nerwy).

ocenił(a) film na 6
jan_niezbedny0

Fizycznie była bardzo sprawna, ale to nie wystarczy. Podobnie jak do bycia chirurgiem nie wystarczy, żeby mieć "pewną rękę", ale oczywiście sprawność fizyczna w takich sytuacjach jest konieczna. Za to trzeba jeszcze mieć "równo pod deklem" :)
Zauważ, że Becky też ją upominała, a ta jak najęta/naćpana wisiała na jednej ręce żeby mieć więcej lajków.

Chrus_T

Dlatego napisałem, że jak na prochach, bo to nie jest zachowanie osoby przy zdrowych zmysłach.

ricinus

Można prosić o wytłumaczenie? Albo linka by pokazać o jaką tech ile chodzi. Dzieki

ocenił(a) film na 6
ricinus

Brakowało mi tylko klapek na stopach. Z doświadczenia to one mają tylko papiery na obsługę drona.

ricinus

Wszystko popsułeś.

ocenił(a) film na 7
doom99

Best coment ever. No dziad jeden... xD

ocenił(a) film na 6
ricinus

Może i tak, ale to tylko film rozrywkowy. Ludzie idą do kina, żeby odpocząć po tygodniu pracy. Nikogo nie obchodzi, że doświadczony wspinacz będzie tym filmem "urażony".

Wiele kultowych filmów - uznanych przez społeczność filmwebu za wybitne dzieła - pełne jest takich "bzdur" i nikt nie wytyka. Mógłbym tu zrobić listę na kilkadziesiąt stron A4.

Choć może to mieć związek z "zjawiskiem autorytetu", że uznanych reżyserów widzowie
nie krytykują, bo "nie wypada".

Przykładem może być tu Nolan, który został uznany za rezysera-naukowca, choć w swoich filmach sieje bzdurę za bzdurą.

ocenił(a) film na 4
Sony_West

A jednak są filmy rozrywkowe, które są cenione przez ekspertów w danych dziedzinach. Kiedyś nieżyjący już generał Petelicki, a ostatnio generał Andrzejczak wspominali, że filmem wojennym najlepiej oddającym realia pola walki był Black Hawk Down. Byłem zaskoczony tymi deklaracjami, bo mnie wydał się z początku lekko przesadzony. A jednak, obaj znani generałowie wyrażali się (generał Andrzejczak ostatnio) o tym filmie z uznaniem, właśnie w kontekście oddania realiów pola walki.

ocenił(a) film na 4
ricinus

Cały ten film można spędzić na zadawaniu sobie, po raz kolejny i znów, pytania: "zaraz, a czemu nie...?". Szkoda gadać.

ricinus

Ten film kupy się nie trzyma. Brak zasięgu, bateria siadła w dronie. Pomysłodawczyni wejścia na wieże, ubrana profesjonalnie w trampki. Ale co tam, ważne, że cyc na wierzchu. 600 metrowa wspinaczka bez rękawiczek i o dziwo żadnego bólu ramion, dłoni. Jako komedia jak najbardziej. Motyw z ładowaniem drona dobrze pasowalby do komedii Top Secret. 

ocenił(a) film na 7
ricinus

Dzieki - w sumie tak chlopaki drzewa scinali... Mogly tez telefon przyczpiec do drona by zlapac zasieg... Ale filmu by nie bylo...

ricinus

Dokładnie! Każdy, kto obejrzał Mulan, wiedziałby, co zrobić :D

ricinus

Rura/wieża była pordzewiała , niejednolita, jak to pordzewiały metal, pełni było peknięć i zadr stalowych, przerwałaby sie po kilku metrach

ricinus

Czemu nie użyły drona i przymocowanego do niego telefonu zeby wyladowac i przesłać wiadomosc skoro na dole był zasieg?

ocenił(a) film na 4
skyter

Ja sobie brak logiki tłumaczyłem tym, że laski są tępe i mają 70 IQ. Pełno błedów logicznych. Jakby telefon nyl pożądnie zabezpieczony w bucie to by się nie rozbił :) Dlatego mąż jeden z nich robił je obie bo wiedział, że są tak głupie, że może.

ocenił(a) film na 7
skyter

bo kiedy były na górze i miały dwie komórki, to akurat plecak z dronem był kilka metrów niżej, bo im spadł
a gdy udało się odzyskać drona z plecakiem, to jedna komórka była już w bucie na dole; dronem nie pokierujesz bez telefonu, więc nie można było drona wysłać razem z jedynym telefonem za pomocą którego możesz kierować dronem

ocenił(a) film na 5
ricinus

Marcin Banot może się profesjonalnie wypowiedzieć na ten temat, bo to wygląda jakby jego kanał był inspiracją dla tego filmu.

ricinus

Dokładnie to samo pomyślałam. Pozdrawiam kolegę łojanta.

ocenił(a) film na 6
ricinus

Dokładnie o tym samym pomyślałem w momencie, kiedy ta drabina odpadła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones