PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809145}

Mesjasz

Messiah
7,1 18 764
oceny
7,1 10 1 18764
7,7 3
oceny krytyków
Mesjasz
powrót do forum serialu Mesjasz

TOP 10 seriali 2020r

ocenił(a) serial na 10

Netflix mnie zadziwił, nie sądziłem, że pójdzie tą drogą. Po emisji serialu ma wielu wrogów po stronie muzułmanów i żydów.
Pierwsi uważają ten film za bluźnierstwo no bo jak to sunnita może prowadzić szyitów oraz podważać święte słowa Mahometa.
Dla drugich to policzek w twarz, bo mesjasz powinien być żydem, a nie persem.
Najlepiej przyjmują go katolicy. Postać bliźniaczo podobna do Jezusa oraz podaje się za syna Bożego. Chrześcijanie już jednego syna Bożego przeżyli więc i z drugim mieć problemu nie będą.
Sam film jest genialny. Cały sezon pochłonąłem przez dzień i noc. Moja żona zdołała tylko 5 odcinków ale z rana już pytała "jest tym mesjaszem czy oszustem?" A to znaczy, że wciąga i to mocno.
Zrecenzować go można krótko:
1 odcinek - o co tu chodzi?
2 odcinek - mesjasz
3 - oszust
4 - mesjasz
5- oszust
6 - oszust
7 - mesjasz
8 - na bank oszust
9- ????

Tak jak o Czarnobylu napisałem, że będzie to TOP 10 seriali w 2019 tak tutaj mogę to samo napisać o Mesjaszu. Owszem rating będą zaniżać muzułmanie i żydzi dla których ten film to bluźniertwo (wystarczy poczytać komentarze na zagranicznych forach). Mam nadzieje, że netflix się nie ugnie i nie wystraszy i zafunduje nam 2 sezon.

ocenił(a) serial na 6
forek23

Fakty są takie, że koran to szatańska księga, jak czytasz Koran to Mohamed uciekł gdy do niego przyszedł "anioł" w jaskini, wszystkie opisy z Biblii pokazują coś zupełnie innego, przyjście Anioła to pokój i rozmowa bez lęku i trwogi.

mlodszylele

Biblia czy koran, każda grupa religijna ma swoją własną księgę i każda uważa, że to ich religia jest tą właściwą. Dla ciebie koran to księga szatana, dla muzułmanina jest nią biblia, i tak w nieskończoność koło się toczy. Religie wprowadzają więcej podziału niż zgody.

ocenił(a) serial na 9
mlodszylele

W buddyzmie demony??? Doucz się dziecko trochę, poczytaj, zanim skompromitujesz się kolejnym postem.

arasik

W serialu jest kilka odniesień do tego, kim faktycznie jest ten człowiek. Po ostatnim odcinku juest prawie pewne, że to antychryst, a nie żaden mesjasz.

ocenił(a) serial na 9
arasik

Prawda w oczy kole

Qerr

Myślisz tak dlatego, że się zdenerwowałeś, gdy Ci wytknąłem błędy? Widzisz, są ludzie, których rażą błędy, a nie prawda. Ale mierzyłeś swoją miarą.

ocenił(a) serial na 8
arasik

Dobry serial. Daje do mysleniw

ocenił(a) serial na 9
arasik

Nie sądzę, żeby Netflix musiał cokolwiek rozważać. Kontrowersje wokół serialu wpływają na zwiększenie popularności platformy.

arasik

Jednak nie zadziwił. Znowu na siłę chce być poprawny politycznie i wrzucił wątek lfbt.

ocenił(a) serial na 9
arasik

Dzięki są spojlery, mogłeś napisać że zaspojlerujesz wszystko na początku komentarza...

arasik

Jako muzułmanka daję 101/100 ! Ktoś kto krytykuje ten serial niech przemyśli to raz jeszcze.Obowiązkowy dla szkół na lekcjach religii :) "Jezus będzie przykładem i nauką poprzedzającą zbliżenie Ostatecznego Sądu. Strzeżcie się wątpić o jego przyjściu. Niech szatan nie sprawi abyście odrzucili tę prawdę; on jest waszym otwartym nieprzyjacielem."
Koran, 43:61-64

ocenił(a) serial na 7
beumer

Ma pani na myśli szkoły w Kuwejcie czy w Polsce bo to różnica? ;)

ocenił(a) serial na 10
arasik

Ja natomiast mam nadzieję, że drugiego sezonu nie będzie. Serial jest zrobiony tak dobrze, że daje nam swobodę do interpretowania i nie jest w 100% stwierdzone Yes or No, ale wg mnie tak w 95% :) Serial jest genialny. Dawno nie oglądałem czegoś co by tak mocno mnie pochłonęło. Owszem zdarzało się i po 12-14h oglądać jeden serial, jednak to nie to samo. Tutaj po prostu nie mogłem się doczekać co będzie dalej i cały czas w napięciu czekałem na rozwój sytuacji. Dawno też nie oglądałem serialu po zakończeniu, którego ciągle chciałbym o nim rozmawiać.

Przesłanie tego serialu jest dla mnie jedno: "Stajesz się tym w co wierzysz". Moim zdaniem to ludzie zrobili tytułowego mesjasza mesjaszem. On nigdy nie mówił nikomu "zrób to, zrób tamto, chodźcie za mną itd." Nie prosił o spotkania z tym i tamtym. To ludzie chcieli widzieć (lub nie) w nim mesjasza i widzieli go nie bacząc na fakty.
Dużo dla mnie tutaj buddyjskiej/daleko wschodniej perspektywy postrzegania świata, religii.

arasik

Tak, teraz w styczniu zapewne się łapie do Top 10 seriali 2020

ocenił(a) serial na 7
arasik

Już bodajrze w 7 odcinku było jasne, że jest oszustem, który potrafi zmanipulować swoim spokojnym głosem oraz słowami...co poniektórych ;) znalezione dokumenty przez agentkę pokazują, że miał problemy natury psychicznej...i co z motywem "powodzi", o której tak mówił...owszem jakies tam miasto ucierpiało ale myslałem, że chodziło o totalną powódź jak było to z Arką Noego... ostatni odcinek po rozbicu samolotu pokazuje chłopca, który "koloryzuje" i wymyśla, że ich "wskrzesił" (chłopczyk, który wymyślił historię z lwem, którego przegonił kijem od kozy ;) także tutaj juz na 100% można utwierdzić się w przekonaniu, że jest to oszustem....

ocenił(a) serial na 7
fajfik

aha i jeszcze kwestia ...sprytnego zastrzelenia psa + chore dziecko, które zmarło w szpitalu, a przecież mógłby Ją uleczyć...także tutaj też są to dowody, że jest to oszust i manipulator...

ocenił(a) serial na 9
arasik

Serial jest rewelacyjnie zrobiony! Trochę szkoda, że tak wiele na tym forum religijnych, kompletnie niepotrzebnych, sporów. Ja jestem twardo stąpającą po ziemi ateistką, a potrafię mieć niesamowitą radochę, oglądając ten serial i dając się wodzić twórcom za nos - mesjasz czy oszust? :) To jest po prostu bardzo dobrze zrealizowany serial z intrygującym punktem wyjścia i charyzmatycznym bohaterem. Czekam z utęsknieniem na drugi sezon.

ocenił(a) serial na 8
arasik

Dziwne, że tylko muzułmanie i żydzi się oburzyli.... ;)
Serial ewidentnie pokazuje katolików jako sekciarską bandę, która pędzi na złamanie karku aby sobie popatrzeć na tzw. zbawiciela....a następnie jadą za nim bez celu przez cały kontynent.... Jest to urocze ;)

Niby mamy XXI wiek, wszelkie osiągnięcia cywilizacyjne a nadal w człowieku dominuje zabobon i zacofanie religijne, które jest powodem do zniszczenia, nienawiści i mordowania siebie nawzajem.....

Obraza tzw. uczuć religijnych to fajna sprawa. Mam na myśli to , że nigdy się nie wie kiedy ktoś poczuje się urażony na tle religijnym.... :)

Serial nie wskazuje, że któraś z religii jest lepsza czy gorsza. Zarówno u muzułmanów jak i chrześcijan są źli ludzie...dokładnie tak jak wszędzie na świecie.... Główny bohater mówi po prostu o bogu. Nie wymienia czy to Allach, Jahwe, Jezus...czy jakiś inny bóg pizzy ;)
Twierdzi, że bóg jest jeden, dla wszystkich ludzi......
Może właśnie to twierdzenie tak bardzo boli wierzących, którzy są święcie przeświadczeni, że "ich bóg" jest jedyny, najmądrzejszy i najlepszy....?

ocenił(a) serial na 8
kunach23

W tym serialu nie ma ani jednego katolika... Ci Amerykanie, którzy jadą za "mesjaszem" to baptyści. Dlaczego w tym kraju ludzie są takimi ignorantami pod tym względem i nie mają pojęcia o istnieniu denominacji chrześcijańskich, stawiają znak równości między chrześcijaństwem i katolicyzmem?

ocenił(a) serial na 8
babajagna

Masz rację - powinienem zastosować nazwę bardziej ogólną. Użyłem nazwy katolików, ponieważ jest to największa i najbardziej popularna grupa chrześcijańska... Tak na prawdę nie ma dla mnie żadnego znaczenia, który odłam fanatyków podążał za tzw Mesjaszem i czy wyznawcy pochodzili z Syrii, USA czy innego kraju

babajagna

Co to jest denominacja?

ocenił(a) serial na 8
arasik

No i Netflix się wystraszył? ;)

lukee91

Skasowany po 1 sezonie...

lukee91

Tak czułem, że tak to się skończy :( Serial świetny, ale uderzył w zbyt mocne grupy. O ile Jankesi jakoś by przełknęli atak ze strony muzułmanów, tak pokazanie Żydów jako nie-takich-świętych w Stanach nie przejdzie :(

ocenił(a) serial na 9
arasik

Niestety... Obejrzalem sezon i mam złosc do netflixa ze sie ugial i nie bedzie 2 sezonu. Myslalem ze obejrze odcinek gora dwa. Ale caly sezon od razu obejrzalem.
Mega serial i szkoda ze tylko 1 sezon

ocenił(a) serial na 7
janusz_87_87

Zobaczcie sobie ile ma łapek w dół zwiastun na yt. To chyba odpowiedź dlaczego go skasowali. Chociaż pewnie wystarczyły pogróżki od pokojowych muslimów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones