Rojst
powrót do forum 1 sezonu

To dobry film. I tyle

ocenił(a) serial na 7

Rojst to dobry film, z dobrze skrojoną historią kryminalną. Bardzo mi się podobała sztuka odwzorowania lat 80-tych. To była zapewne ciężka i mozolna praca. To, że gdzieś pojawiła się kaseta, którą zaczęto produkować 2 lata po historii opowiadanej w filmie, nie ma dla mnie znaczenia. Urzekły mnie też zdjęcia - naprawdę piękne. I precyzyjnie oddany charakter pracy redakcyjnej tamtych czasów - znam z autopsji. Niemniej reszta nieco rozczarowuje. Kolejny sezon, jak dla mnie jest dużo, dużo lepszy. I ten finał, ech...... mogło być lepiej

ocenił(a) serial na 3
sawbona

W 1984 roku (czas akcji filmu) wielu bogatszych ludzi w Polsce miało już

ocenił(a) serial na 3
sawbona

W Polsce w 1984 roku wielu zamożnych ludzi miało już odtwarzacze (magnetowidy) i oglądało na nich kasety VHS. Na tzw. "zachodzie" sprzedaż detaliczna tego typu sprzętu JVC rozpoczęło już w 1977 roku.

ocenił(a) serial na 7
mak65

Ooo, to tego nie wiedziałam.

mak65

Oczywiście. Zamożni ludzie w Polsce mieli już wtedy Trabanty Hybrid...

ocenił(a) serial na 3
K_W900L

¶ie√dolicie, Hipolicie. Wtedy na ulicach Mercedesy, Volkswageny, Fordy, czy BMW nie były żadkością. I żeby nie było nieporozymień - nie były to takie żęchy po wypadkach, jakie obecnie sprowadzają sobie Janusze.

mak65

To znaczy że Trabantów Hybrid już nie produkowano...?

ocenił(a) serial na 3
K_W900L

Trabant 601.
Ten model trabanta, był przebojem w wielu krajach. Jego produkcja ruszyła w 1964 roku. Przekonstruowane nadwozie, pozwoliło na wygospodarowanie bagażnika o pojemności 415 litrów. Jego silnik ze zwiększoną z 23÷26 KM mocą, nie był demonem szybkości, ale pozwalał rozpędzić się do 80 km/h w ciągu ok. 20 sekund. Spalanie wahało się na poziomie 7÷9 litrów/100 km, co w połączeniu z niewielkim zbiornikiem paliwa nie dawało dużych zasięgów. Przez 26 lat produkcji model 601, nie doczekał się spektakularnych modernizacji. W roku 1990, gdy upadł Mur Berliński i oba państwa niemieckie znowu stały się jednym, do Trabanta 601 przeszczepiono silnik VW Polo o pojemności 1043 ccm i mocy 40 KM. Fabrykę opuściło 39 474 egzemplarzy Trabanta 1.1, a 30 kwietnia 1990 roku z taśmy fabrycznej zjechał ostatni egzemplarz samochodu marki Trabant. Wystarczy? A może pisać wolniej?

ocenił(a) serial na 9
mak65

Z magnetowidem potwierdzam. W 1983 mój kolega zadłużając się po uszy kupił za pół pewexu magnetowid VHS... ;) W naszym mieście, wtedy ok. 50 tys. był jeszcze jeden magnetowid VHS i jeden Betacam - konkurencyjny wtedy system, który jednak przegrał na rynku magnetowidów domowych. Czyli razem 3 (słownie: trzy) na 50 tys luda :)

ocenił(a) serial na 3
jm1964

Na pewno wiedziałeś o wszystkich w mieście? Ja nawet nie wiem, kto co miał w moim bloku. Chodzi mi o to, że mogłoby ich być więcej.

sawbona

Serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones