PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813518}

Smoczy Książę

The Dragon Prince
7,9 4 376
ocen
7,9 10 1 4376
Smoczy Książę
powrót do forum serialu Smoczy Książę

Aaravos

ocenił(a) serial na 8

Dobra, co o nim wiadomo:

- jest gwiezdnym elfem
- to on jest gwiezdym elfem ukazanym w prologu w pierwszym odcinku
- w 8 odcinku drugiego sezonu, kiedy Viren stara się znaleźć informacje o Aaravosie w księgach znajduje się taki oto tekst w języku duńskim:

"Aaravos

Endelig fortalte han mig sit navn. Jeg havde aldrig hørt et navn som hans, men jeg havde heller aldrig forestillet mig en elver som ham. Han er stærkere, ældre og visere end noget andet magisk væsen i Xadia. Alligevel er han en ven for alle mennesker. Hvor andre ser ned på os, kalder os underlegen, ser han stort potentiale i os. Når vi tager imod foræringerne Aaravos har lovet os, skal de betale for deres indbildskhed de vil være tvunget til at se os som ligeværdige. Når vi er ligeværdige vil vi tage vores skæbne i egne hænder og* bygge vores fremtid. Jeg ser det for (mig i) mine drømme."
Po przetłumaczeniu to będzie:

"Aaravos

W końcu powiedział mi swoje imię. Nigdy nie słyszałem imienia takiego jak jego, ale nigdy też nie wyobrażałem sobie takiego elfa jak on. Jest potężniejszy, starszy i mądrzejszy niż jakakolwiek inna magiczna istota w Xadii. A mimo to jest przyjacielem wszystkich ludzi. Podczas gdy inni patrzą na nas z góry, nazywają nas gorszymi, on widzi w nas wielki potencjał. Kiedy otrzymamy dary, które obiecał nam Aaravos, zapłacą za swoją zarozumiałość, będą zmuszeni traktować nas jako równych sobie. Kiedy będziemy równi, weźmiemy nasz losw nasze własne ręce i zbudujemy naszą przyszłość. Widzę to przede mną (w moich snach). "

To pozwala domyślać się powodu przez kogo i dlaczego Aaravos zotał uwięziony za tym lustrem. Podobnie jak to, że ludziom w Xadii nie żyło się najlepiej, co pośrednio doprowadziło do powstania mrocznej magii.

- W tym samym odcinku w innej księdzę widać taki oto wiersz w języku arabskim:

She cried while the stars of the skies turned black

They wore their masks,

Turned their backs,

And left Elarion* to die.


Elarion, as her skin* struggled death,

Withered and suffered in the dark,

Until the last star,

Linked/Communicated from far away

She touched [it]: a fire, a gift, a spark.


Elarion, with her pure brightness [lit. "whiteness"],

Embraced the great black flame of night.

And when she bowed,

She declared her faith,

[He] whispered, "Aaravos," his name.


Elarion, black-eyed child,
her twisted roots spread deep and far,
The humans’ might
sparked by the light
of Aaravos, her midnight star [Parts in bold taken from official teaser to fill in what's missing]


...seeds shaking.

On (?) the ground on an icy night.

And in the cold.

She/It pulled its roots.

...a sting...

..and death.

...a spark.

...in the eyes of a hungry dragon.

*Edit: the word for skin is originally "crust" or even "scales" so I suspect Elaryon is a dragon.

W wolnym tłumaczeniu:

Zapłakała gdy gwiazdy na niebie stały się czarne,
Założyły swe maski,
Odwróciły się,
I zostawiły Elarion na śmierć.

Elarion, gdy jej skóra* zmagała się ze śmiercią,
Więdła i cierpiała w ciemności,
Dopóki ostatnia gwiazda,
Porozumiała się z nią z daleka,
Dotknęła (jej): ognia, daru, iskry.

Elarion, wraz z jej czystą jasnością (dosłownie: bielą)
Ogarnął wielki czarny płomień nocy.
A gdy uklękła,
I wyznała swoją wiarę,
(On) szepnął “Aaravos” swoje imię.

Elarion, czarnookie dziecko,
jej pokręcone korzenie sięgały głęboko i daleko,
ludzka siła,
rozniecona przez światło,
Aaravosa, jej północnej gwiazdy.

… nasiona drżą.
Na ziemi w lodowatą noc.
I na mrozie.
Ona/ono wyjęło swe korzenie,
... żądło...
...i śmierć…
...iskrę…
...w oczach głodnego smoka.

-To on stworzył ten sześcian, który teraz ma Callum. Zostało powiedziane, że Aaravos jest arcymagiem i mistrzem wszystkich sześciu pierwotnych magii oraz mrocznej magii - a wiadomo jaki stosunek inne elfy mają do mrocznej magii.

To na razie wszystko. Pozostaje czekać na kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 9
Nyxgrim

Sam opracowałeś te informacje, czy znalazłeś je gdzieś? Bez sarkazmu.

ocenił(a) serial na 8
telcontar_2929

Część informacji znalazłem na wiki, a angielskie tłumaczenie fragmentu księgi i wiersza znalazłem bodajże na reddicie. Sam jedynie przetłumaczyłem to na polski.

ocenił(a) serial na 8
Nyxgrim

Bardzo doceniam, sam myślałem czy nie poszukać czy ktoś nie odczytał tych ksiąg. To bardzo wiele tłumaczy w kontekście postaci, ale jednak cały czas nie wiemy o co mu właściwie chodzi. Czemu namącił w głowie Virenowi i w ogóle dał ludziom czarną magię? Mam nadzieję że czwarty sezon powstanie i to wyjaśni

Nyxgrim

Dziękuję za Twój wysiłek, jaki w to włożyłeś. Bardzo tajemnicza, niejednoznaczna postać.

UWAGA SPOILER!!!!

Zastanawiam się tylko, w jaki sposób tak potężny elf został uwięziony przez Avizanduma (Groma)? A taki, jak się wydaje słabszy w magii Viren znalazł sposób na smoczego króla?

ocenił(a) serial na 9
wilczekstepowy

UWAGA SPOILERY!!!
Ta włócznia to nie była zwykła czarna magia. Można zauważyć, że Viren po rzuceniu zaklęcia był bardziej brzydszy/zdewastowany niż zwykle. Dodam jak naprawdę brzmi zaklęcie (po angielsku jest podobnie, poza tym już są filmiki z przekręconymi zaklęciami czarnej magii) "By wyssać życie bronią nienawiści, przekręć splątany węzeł miłości i straty". Róg jednorożca, ostatnie tchnienie Sarai, krew Harrowa, włócznia Sarai. Te składniki miały naprawdę potężną moc nie tylko przez magię (róg jednorożca), ale ze względu na te uczucia miłości i straty. W dodatku Viren jeszcze paraliżował Avizanduma, ale nie na długo, tylko na tyle wystarczająco, by Harrow zdążył rzucić włócznię. W dodatku słychać przez moment krzyk Sarai, jakby nie chciała tej zemsty Harrowa.
Jeszcze nie wiemy jaki jest w ogóle limit mocy czarnej magii skoro potrafi zabić Smoczego Króla, uleczyć sparaliżowanego a nawet wskrzeszać (oczywiście wszystko czyimś kosztem jak się uważnie przyjrzy końcówce odcinka The Final Battle).
Ale sam jestem ciekaw jak Aaravos został tam uwięziony.

telcontar_2929

UWAGA!! SPOILERY!!

Fakt, to był ostry czar. Co do limitu czarnej magii to jak to już napisałeś to zastanowiła mnie jeszcze jedna rzecz. Magia, która miała być niedostępna dla ludzi, wydaje się być mocniejsza od tej, którą dysponują elfy. Ta panika strażników smoczego jaja, gdy pojawił się tam Viren... choć to jeszcze w sumie można wytłumaczyć wrażeniem, jakie na nich zrobiła śmierć Avizanduma.

ocenił(a) serial na 9
wilczekstepowy

SPOILERY!!! SPOILERY!!!

Wydaje mi się (podkreślam, to tylko moje przypuszczenia), że czarna magia ma na pewno 2 ograniczenia (ale może mieć ich więcej). Pierwszym jest moralność. W końcu rzucenie jakiekolwiek zaklęcia wiąże się z okaleczeniem lub nawet zabiciem żywego organizmu. Mag musi się na to godzić. Owszem, są zaklęcia, do których Claudia i Viren używali tylko jakichś proszków i kolorowych cieczy, ale nie wiemy czy nie były one sproszkowanymi kośćmi oraz krwią magicznych stworzeń. Drugim jest siła witalna maga rzucającego zaklęcie. Nie widać tego przy inkantacjach typu zamiana łańcuchów w węże, czy zaklęcie tropiące, bo są one stosunkowo proste (a przynajmniej tak sugeruje serial), które nie wymagają dużej ilości energii życiowej. Za to łatwo można to dostrzec, gdy na przykład Claudia uzdrawia Sorena (bieleje jej pasmo włosów i jest wyraźnie zmęczona) albo kiedy Viren chwilowo paraliżuje Avizanduma (zaczyna krwawić z nosa, a kilka sekund później mdleje). Mag parający się czarną magią, oprócz magii innej żywej istoty, poświęca swoje siły witalne. To jakby zapłata za posłużenie się cudzą magią.
Strażnicy smoczego jaja mogli bać się Virena, ponieważ wiedzieli, że czarni magowie nie cofną się nawet przed zabiciem niewinnej istoty byleby sobie trochę poczarować. No i to, że Viren chwilę wcześniej przyczynił się do zabicia smoczego króla, też na pewno nie podnosiło na duchu.

Saika13

Bardzo słuszne uwagi. Czarna magia kosztuje, jak i powoli po prostu "odwrażliwia" człowieka.

ocenił(a) serial na 10
Nyxgrim

I najprawdopodobniej był swiadkiem smierci / sam ją zabił byłej królowej słonecznych elfów .

ocenił(a) serial na 10
clarabella12

Czekaj on ma 5310 lat co najmniej

ocenił(a) serial na 10
clarabella12

Aaravos jest mistrzem wszystkich 6 pierwotnych źródeł i Czarnej magii

Jak jest budowany Team Zym

Callum - mag Nieba i Oceanu plus kilka zakleć magii księżyca i jedno słońca

Rayla- wojownik i wiedza o pierwotnej magii

Ezran - prawie mag słońca

Soren - magia miecza

Stella- magia gwiazd

Robal- magia słońca

Zym - magia nieba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones