PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025008}

Szōgun

Shōgun
7,9 17 420
ocen
7,9 10 1 17420
7,3 10
ocen krytyków
Szōgun
powrót do forum serialu Szōgun

Nie mogę oderwać oczu ze zdumienia, ponieważ ta produkcja wydaje się być niezwykle solidna. Jest tu wiele, co można podziwiać – przecież to Japonia z 1600 roku, pełna kulturowych tradycji i malowniczych krajobrazów. Autorzy zadali sobie trud, aby stworzyć świetną scenografię, kostiumy i oddać urok Krainy Kwitnącej Sakury.

Mam słabość do całego do tych całych shogunów, samurajów i innych aspektów tej kultury. Fascynuje mnie bogactwo ich dziedzictwa, od mistycyzmu bushido po skomplikowaną hierarchię społeczną. To wgniata w fotel.

Do rzeczy. Przechodząc do meritum, w przeszłości widziałem już kilka seriali osadzonych w Japonii, jednak większość z nich nie wyróżniała się niczym szczególnym. Tutaj natomiast otrzymujemy NAPIĘCIE już od pierwszych minut sezonu, dobrą GRĘ aktorską oraz dość INTRYGUJĄCĄ FABUŁĘ pełną zwrotów akcji. Tak, to zdecydowanie dobry serial. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich latach poziom produkcji serialowych spada (poprawność i zalew taniego kina dla wyzwolonych Julek), i przez to mogę być dość... mało obiektywny, to jednak z pełnym przekonaniem mogę przyznać temu serialowi ocenę 8.

Polecam, dla tych wymagających również. Zettai ni osusumeshimasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones