PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297661}

Torchwood

7,4 3 048
ocen
7,4 10 1 3048
Torchwood
powrót do forum serialu Torchwood

Jak sądzicie, czy twórcy jakoś wybrną z tego, że Peter Capaldi grał Frobishera w Torchwood, czy raczej pominą zupełnie
tę kwestię? Cała sytuacja zapewne zamyka drogę Johnowi Barrowmanowi do powrotu do Doktora, bo trudno wyobrazić
sobie reakcję Jacka na 12-tego Doktora o twarzy Johna Frobishera...

ocenił(a) serial na 8
Bezimienna_

Peter Capaldi grał też w Doctorze Who, w odcinku z Pomejami, w którym też była Amy Pond.

Eriu

To prawda, jednak z odcinka z Pompejami jakoś da się wybrnąć, np. 10-ty Doktor uratował 12-tego. A czy da się wytłumaczyć 12-tego jako Frobishera w Torchwood? Ale chyba niestety to byłoby już zbyt skomplikowane...

ocenił(a) serial na 8
Bezimienna_

Nie sądzę żeby ktokolwiek się tym przejmował i próbował tłumaczyć.

ocenił(a) serial na 9
Bezimienna_

No właśnie mnie też to ciekawi. Jak oni to wytłumaczą? Wytłumaczą czy udadzą że nie wiedzą o co chodzi? Dziwne to trochę.
Mam wrażenie że większość fanów DW nie ogląda TW i im to nie przeszkadza ale co z fanami TW? Wydaje mi się że pozostawienie tego bez wytłumaczenia będzie lekceważąca dla fanów TW. Kiedy Freema pojawiła się ponownie jako towarzyszka wytłumaczyli to tym że w Torchwood pracowała jej kuzynka. Amy zaś miała bardzo mocną charakteryzację w odcinku z Pompejami więc wytłumaczenie jakby nie było konieczne ze strony twórców. Ale teraz to jazda na maksa.

Belief

Dokładnie, mam te same odczucia. Przypadek Karen też rozumiem i zdecydowana większość widzów zapewne nawet nie zauważyła, że Amy przemknęła im po ekranie w 4 serii, a w kwestii Freemy pojawiło się wyjaśnienie. Jak natomiast twórcy zamierzają wytłumaczyć Capaldiego jako jednego z głównych bohaterów 3 serii Torchwood? Tym razem chyba jednak przegięli... Jeśli uda im się przedstawić w miarę spójne uzasadnienie, będę pełna uznania.

ocenił(a) serial na 9
Bezimienna_

Przyznam się szczerze, że jak Amy pojawiła się w 5 sezonie to jej nie poznałam. Podobnie było z Freemą. Ale kiedy pan Capaldi pojawił się w Torchwood to od razu go rozpoznałam. Wtedy sama wytłumaczyłam to sobie "genetyką wsteczną" pojęciem które pojawiło się przy Gwen i Gwyneth (odcinek 1 serii z Gheltami). Ta aktorka też zagrała dwa razy. Ba nawet występ Toshiko w DW w pierwszym sezonie był wytłumaczony. I teraz pojawia się pytanie co zrobią z Capaldim?
Myślę że należy poczekać i wtedy wystawić twórcom odpowiednią "ocenę" a na pewno to zrobię.

ocenił(a) serial na 9
Belief

Też się nad tym zastanawiam, zwłaszcza, że jestem świeżo po ponownym oglądaniu trzeciej serii. Gdybym była w sytuacji twórców, myślałabym coś w stronę zegarka Doctora. W końcu Doctor mógł być Frobisherem długo po tym jak się zregenerował i np z powodu jakiś wydarzeń musiał się "zmienić" w człowieka i tak o to w Torchwood widzimy koniec 12 Doctora...

ocenił(a) serial na 7
Bezimienna_

Moim zdaniem zupełnie to pominą - Moffat odcina się bardzo mocno od serii RTD, a co dopiero od spin-offu jego autorstwa. Plus naprawdę ciężko wymyślić sensowne wytłumaczenie, bo Frobisher był w 3 serii TW istotną postacią i nie dało się go nie zauważyć. I słuszna uwaga na temat Johna Barrowmana - regeneracja faktycznie chyba zamknie dla niego furtkę do powrotu do serialu, co jest bardzo złą wiadomością:(

A tak nawiasem mówiąc, chociaż Capaldi bardzo mi na Doctora pasuje, to zupełnie straciłam zainteresowanie DW odkąd Moffat przejął stery, więc od regeneracji Doctora wolałabym zmianę głównego scenarzysty.

ocenił(a) serial na 9
_malena_

Widzę, że reprezentujemy podobny pogląd co do Moffata jako scenarzysty :).

Faktycznie wyjaśnić sensowne wytłumaczenie dla Capaldiego jest ciężkie, ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Po pierwsze Moffat zamierza jego wcześniejsze występy wytłumaczyć i to zarówno te w DW jak i TW. A po drugie okazuje się że pomoże mu w tym RTD (a przynajmniej on miał pierwotny pomysł).
http://www.cultbox.co.uk/news/headlines/8028-moffat-capaldis-previous-doctor-who -roles-wont-be-ignored

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones