PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607549}
8,5 16 840
ocen
8,5 10 1 16840
Heavy Rain
powrót do forum gry Heavy Rain

Jeśli amerykanie mieli by zrobic film to kogo obsadzilibyście w głównych rolach
Ethan Mars
Scott Shelby
Norman Jayden
Madison Paige
Carter Blake
Lauren Winter

ocenił(a) grę na 10
kamilos3333

Ciekawe... Może tak:
Ethan Mars - James Caviezel
Scott Shelby - John Goodman
Norman Jayden - Joseph Gordon Levitt
Madison Page - Keira Knightley
Carter Blake - Ray Liotta
Lauren Winter - Jessica Biel

ocenił(a) grę na 9
debney

Ja bym obsadził tych ludzi, którzy użyczyli swojej twarzy bohaterom gry

xkolek

To było by zbyt ryzykowne ponieważ niektórzy aktorzy co podkładali głosy nie mają zbyt wielkiego doświadczenia we filmach

ocenił(a) grę na 9
kamilos3333

Zgadzam się z xkolkiem, ale jesli miałbym wybierać ze znanych mi aktorów, to byliby to:
Scott Shelby - Paul Sorvino z czasów "Goodfellas"
Norman Jayden - strasznie przypominał mi Brada Pitta z czasów "Se7en", tylko trochę węższa twarz i ciemne włosy. Nawet głos podobny.
Carter Blake - Michael Madsen, ale jeśliby miałby grać, to bez brody i grzywki, dobrze mu tak, jak wygląda teraz, a nie są to drastyczne zmiany w postaci. I tak byłby przekonujący.

Co do reszty postaci nie mam pomysłu. Poza tym i tak jestem przeciwko ekranizacji. Urok gry polega na dokonywaniu wyborów i wpływaniu na fabułę. Tyle możliwości... a co z filmem? Które zakończenie wybrać? I tutaj największe pole do popisu dla scenarzysty. I tak im się nie uda.

kamilos3333

Jayden - Duchovny

kamilos3333

A ja bym skoncentrował się nie na aktorach, tylko na scenarzyście i reżyserze, bo nawet najlepsi aktorzy nie pomogliby takiej produkcji, gdyby została przekazana twórcom szmiry rodem z Hollywoodu.

ocenił(a) grę na 10
MrDragoon

Popieram.
Chociaż tak naprawdę ciężko jest zrobić film na podstawie ... filmu , więc nie wiem jak to będzie wyglądało

Jadeee666

A co myślicie o Samu Rockwellu (Dziki Bil z Zielonej Mili) przypomina mi bardzo Jaydena

ocenił(a) grę na 10
kamilos3333

Moim zdaniem powinno to wyglądać tak:

Reżyseria: David Fincher -tylko on mógłby oddać klaustrofobiczny i przygnębiający nastrój znany z gry (ci co oglądali Se7en wiedzą o czym mówię)

Scenariusz: Paul Haggis - jeden z najzdolniejszych scenarzystów naszych czasów. Autor scenariuszy do m.in: Miasta Gniewu czy Za wszelką cenę.

Muzyka: Howard Shore - większość kojarzy go jako autora muzyki do Władcy Pierścieni, ale stworzył też muzykę do wielu filmów klimatem zbliżonych do HR m.in: Se7en, Azyl czy Milczenie Owiec.

Zdjęcia: Dariusz Wolski - jeden z najlepszych operatorów na świecie. Z pewności świetnie oddałby klimat mrocznego i nieprzyjaznego miejsca w jakim toczy się akcja gry.

Obsada:

Ethan Mars - Gerard Butler
Scott Shelby - Tom Wilkinson
Norman Jayden - Ethan Hawke
Madison Paige - Gemma Arterton - tutaj miałem dylemat, ale Gemma jest jedyną ze znanych mi aktorek, która przypomina Madison znaną z gry.
Carter Blake - Sean Bean
Lauren Winter - Vera Farmiga

Wiem, że trochę za gwiazdorsko, ale sądzę, że z taką obsadą film mógłby się stać najlepszą ekranizacją gry wszech czasów.

ocenił(a) grę na 10
kopulator2000

Zmieniłem zdanie. W roli Blake'a lepiej by wypadł Mark Ruffalo, musiałby by tylko zapuścić brodę.

kopulator2000

Ja również w roli Ethana widziałabym Butlera.

ocenił(a) grę na 10
kopulator2000

Kurde... Kiedy premiera? :D Ja juz chcę zobaczyć to dzieło!

ocenił(a) grę na 10
kamilos3333

Dodam jeszczę parę osób:

Kapitan Leighton Perry - James Cromwell
Charles Kramer - Martin Sheen
Jackson "Szajba" Neville - Bob Sapp - to przede wszystkim zawodnik MMA, ale gra też w filmach. Z wyglądu pasuję jak ulał.

kamilos3333

Jako Ethan Mars (nie podobny) Johnny Depp ale idealnie pasuje do tej roli

kamilos3333

Norman Jayden -David Duchovny

kamilos3333

Alaric Saltzman na Ethana Marsa

Alaric_Saltzman

Jared Leto - Ethan Mars

użytkownik usunięty
kamilos3333

Ja osobiście mam nadzieję, że nigdy nie powstanie - dobre ekranizacje gier można policzyć na palcach jednej ręki.

ocenił(a) grę na 10
kamilos3333

Heavy rain to już jest tak filmowy ,że ekranizacja jest niepotrzebna

nakati_snake

Chyba źle zrozumieliście temat pytam oto kogo chcielibyście widziec w obsadzie a nie "robimy ekranizacje Heavy Rain kto w głównych rolach?"

ocenił(a) grę na 9
kamilos3333

A ja myślę że Ray Winstone byłby dobrym Scottem Shelby.
Na Ethana Marsa dobry byłby Clive Owen.

kamilos3333

Jayden - Joseph Gordon-Levitt tudzież dobrze "ucharakteryzowany" Norton.
Blake - ciężko było mi wybrać, zważają na fakt, iż uważam go za najlepszą postać całego Heavy Raina. Jednak po dość szczątkowym przejrzeniu listy aktorów stawiałbym na Tima Rotha (przynajmniej z wyglądem nieco tylko zmienionym od tego, jaki prezentuje filmwebowy "portret").
Akurat jeśli chodzi o taka produkcję, drastyczne zmiany w charakteryzacji aktorów byłyby (przynajmniej dla mnie) olbrzymią wadą.

ocenił(a) grę na 10
kamilos3333

Nikogo, to zbyt genialna gra, żeby robić z niej film.

nikike

Ale zrobią ,w 2014 ma wyjść film. Ale i tak film nie będzie tak rewelacyjny jak gra.

ocenił(a) grę na 10
Agap0081

Ile to już gier mieli ekranizować... Mass Effect, Bioshock. Jakoś na razie udało się tylko Silent Hill, PoP, Max Payne(z tych filmów zdatnych do oglądania, chociaż SH nie oglądałem) + filmy Bolla.

nikike

Jeszcze chodzą słuchy że ma być ekranizacja Uncharted. Jeśli chodzi o ekranizacje Heavy Rain to ma już swoją strone na filmwebie.

ocenił(a) grę na 10
Agap0081

To samo jak film Skins i ma podobne szanse na realizację jak film Skins.

kamilos3333

Blake to tylko Titus Welliver:-) przypominał mi go przez całą grę.

kamilos3333

Madison Paige- Keira Knightley. Bez dwóch zdań ! Jest bardzo podobna do Jacqui Ainsley i ma bogatsze doświadczenie. Nikogo innego nie widzę w tej roli (: btw. GRA JEST MEEEGA, film mógłby nie spełnić oczekiwań :)

kamilos3333

Cobie Smulders-Medison (tak jak wyglądała w avengers)
Jeremy Renner - Norman Jayden
Ethan Mars - Gerard Butler

ocenił(a) grę na 9
kamilos3333

Myślę że gra Heavy Rain, sama w sobie jest już takim filmem :)

kamilos3333

"Heavy Rain" to raczej gra-film, jednakowoż gdyby kręcono adaptację, to w Normana moim zdaniem powinien wcielić się Daniel Craig. Ethana zaś Thomas Jane.

użytkownik usunięty
kamilos3333

Ethan Mars - Bradley Cooper lub Russel Crow
Scott Shelby - Robbie Coltrane
Norman Jayden - Cillian Murphy
Madison Paige - Winona Ryder
Carter Blake - Oded Fehr
Lauren Winter - Penélope Cruz

ocenił(a) grę na 8

Mi Jayden przypominał jak wyjętego z serialu "Z archwium X" Foxa Murdera :)

ocenił(a) grę na 10

O Esssuuu Russell i Cillian w jednym filmie :D Czy Pani chce abym podczas seansu dostała kołatania serducha? xD

ocenił(a) grę na 10
kamilos3333

W roli Ethana widziałabym Cilliana Murphy'ego, w roli Shelby'ego - może Michael Caine lub Gary Oldman, Jayden to Christian Bale albo Benicio del Toro (ten z gry nawet przypomina mi Benicia). Madison to może Evę Green? Tak trochę Nolanowsko się zrobiło po moich wyborach :-P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones