PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564967}

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Independence Day: Resurgence
5,1 55 733
oceny
5,1 10 1 55733
4,1 10
ocen krytyków
Dzień Niepodległości: Odrodzenie
powrót do forum filmu Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Śmierć szarych komórek.

użytkownik usunięty

Najgorszy film jaki widziałem w ostatnim czasie. Poza CGI wszystko było tragiczne.
Scenariusz, dno.
Montaż, dno.
Dialogi, dno.
Gra aktorska, dno. (efekt montażu i dialogów)
Ilość bezsensownych wątków przytłaczająca.
Komplety brak logiki i konsekwencji u postaci.

Nie polecam.

ocenił(a) film na 6

i jeszcze jedno, zastanów się co w planach bohaterów mogło pójść nie tak? moim skromnym zdaniem, kompletnie wszystko

ocenił(a) film na 3
naomi_nomi

Do X-menów nawet się nie umywa, choć to trochę inna bajka.

naomi_nomi

spadaj pedałko

ocenił(a) film na 1
kadim_filmweb

tak wiem nikt cię nie kocha, ale trudno takie jest już życie.

naomi_nomi

tak jak powyżej twojego postu

ocenił(a) film na 1
kadim_filmweb

spadaj to możesz mówić do swojej mamusi ewentualnie do odbicia w lustrze :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
kadim_filmweb

ty lepiej sobie zmierz IQ bo za wysokie to ono nie jest :) haha,

naomi_nomi

i kto to mówi
XD

ocenił(a) film na 5

to Ty chyba najgorszych filmów w życiu nie widziałeś...serio 1 ?? to przez takich jak Ty mylne są oceny na tej stronie.. zamiast dawać 3 lub 4 to od razu 1 i zadowoleni..a średnia spada drastycznie i zmyla pozostałych..

allan78

no dokładnie, ja idę dziś na niego, dla mnie w takich filmach liczy się rozmach z jakimi sa zrobione, a cala reszta jest tutaj drugoplanowa i tyle

użytkownik usunięty
floster79

tu nawet nie ma rozmachu. Efekty są do bólu przeciętne.

hym nie widziałem jeszcze to sie nie wypowiem, ale Emmerich słynie z rozmachu, może po prostu film nie trafił w twoje gusta i tyle ? ale zeby ocenic ten film na 1 ? , a tak z ciekawości, skora tu sa przeciętne efekty, to gdzie twoim zdaniem sa wybitne ?

ocenił(a) film na 5

Rozmach jest wielki, a efekty najlepsze w historii. Tym bardziej szkoda że ten film tak zepsuli. Największe rozczarowanie w historii kina.

ocenił(a) film na 6
Gregor4567

Zgadzam się co do efektów i rozmachu. Niestety też uważam że film zepsuli - za mocno trzymali się konwencji w pierwszym filmie i tutaj to była gruuba przesada. Przez to film wyszedł "nudno i na siłę". A na prawdę mieli kilka całkiem fajnych pomysłów - połączenie technologii, wraki statków, obrona Ziemii, międzygalaktyczna współpraca, królowa(!).
Wątek gejowski żenujący strasznie! Przeważnie zwisa mi i powiewa czy jakiś bohater jest homo czy nie, ale tutaj to było tak na chama podkreślane, jak chyba w żadnym innym filmie. Nawet główny wątek miłosny nie był tak "słodki i kochający" jak to....

ocenił(a) film na 5
fated86

Tutaj ten wątek gejowski jest wciśnięty na siłę, dla promowania poprawności politycznej. Nigdy nie byłem tak zażenowany. Związki mniejszości można umieszczać w filmach jako ważny dla fabuły albo jeśli taki wątek jest główną osią fabuły. A tutaj to jest po prostu promowanie. Niedługo każdy blockbuster będzie tak promował. Zaczęło się.

Gregor4567

Wiecznie zastanawia mnie, dlaczego tak bardzo oponuje się przeciwko wciskaniu na siłę wątków homoseksualnych, i jednocześnie tak uparcie ignoruje się wszechobecną w kinie gloryfikację wojny, która wyrządziła światu nieporównanie więcej szkód?

ocenił(a) film na 5
kosobi

lol

Gregor4567

Nie mówię, że jestem za wciskaniem na siłę czegokolwiek, po prostu smuci mnie i śmieszy jednocześnie, że te dwie kwestie zajmują miejsca proporcjonalnie odwrotne w stosunku do swojej szkodliwości na tej samej skali.

ocenił(a) film na 5
kosobi

Te dwie kwestie nie mają ze sobą nic wspólnego. Tu nie chodzi o szkodliwość. Ja nic nie mam do takich związków, ale wkurza mnie że jakiś mały procent ludności na siłę chce promować swoją orientację, wciskając to ludziom pod nos gdzie się da. Wojny wyrządziły ludzkości wiele szkód, tym bardziej trzeba o nich rozmawiać i poruszać tą kwestię.

ocenił(a) film na 6
kosobi

Jeśli chodzi o te dwie kwestie w realnym świecie to masz rację - skala oddziaływania na ludzkość jest nieporównywalna (chociaż biorąc pod uwagę fakt, że nieakceptacja dla homoseksualistów potrafi wywołać taką skalę ataków i liczby zabitych to mam wrażenie, że jest to powód do wojny równy z podwyższaniem podatków i biednieniem społeczeństwa).
Ale jeśli mówimy o tych kwestiach w kontekście filmu, to mam wrażenie, że rzucanie widzom miłości naukowców w oczy i uszy ("kochanie!" "co kochanie?" "kochanie załóż spodnie" "czemu mi najdroższy nie powiedziałeś że tyłek mi zwisa?") było ważniejsze niż kwestia odczytania języka kosmitów przez to plemię w Afryce!

ocenił(a) film na 5

Dokładnie. Nijaki ten rozmach. Powiem więcej, statki z pierwszej części robią nadal większe wrazenie.

ocenił(a) film na 6
allan78

nie ma się co szarpać. tak to jest na filmwebie, jak film się podoba to co najmniej musi mieć 8 jak się nie podoba to nie więcej niż 2. I tak, niemal wszystkie filmy (z wyjątkiem tych najlepszych) mają zawyżoną ocenę . D2 ma aż 5,7, czyli bliżej niezłego niż średniego

ocenił(a) film na 1
allan78

Masz swój mózg i myśl sam za siebie wybierając film a nie kierując się ocenami. Ile ludzi tyle opinii. Na filmwebie z tego co wiem nie ma żadnego regulaminu który mówi za co można dać 1, 2 itd. Też dałam 1 bo takiego gówna to ja dawno nie widziałam.

ocenił(a) film na 3

Ten film to dno, poza efektami specjalnymi, scenariusz, gra aktorów, dialogi etc wszystko jest tak żałosne ze pierwszy raz w życiu chciałem wyjsć wcześniej.

ocenił(a) film na 2
Shakhal

Najlepsze w tym "filmie" były nachos'y

ocenił(a) film na 1

Shavot, zgadzam się w 100 %. Jednak VFXy wg mnie były beznadziejne, 3D wymyślone dla picu, w ogóle nie zrobiło na mnie wrażenia. Zaleciało słabymi efektami z lat 00.

aniafrania

No to mamy kolejny kultowy film s-f na kolejne 20 lat, Whitmore ginie i Jasmine Hiller też, z tym że pani Hiller miała po prostu pecha, zajebiste efekty, jeszcze lepsze niż w 1...mi się bardzo podobało jak ludzie połączyli obcą technologię z ludzką, w końcu pokonując ich w 1 mieli na to sporo czasu i wyszło super, ludziska teraz psioczą na ten film, ale za parę lat to będzie klasyk XXI w. jestem niemalże pewien, że z tych 679 os. nawet połowa jeszcze nie oglądała tego filmu, bądź też na nim spała, ja oglądałem tak jak jedynkę, pełne zaciekawienie od początku do końca, również bardzo dobrze, że dali motywy powtórzeń z jedynki, bardzo ciekawe...Whitmore się poświęcił rozwalając statek a tu bum wychodzi z niego królowa obcych, napocili się sporo zanim ją ubili, jednak do 1 muszę się przyczepić, Dzień Niepodległości jest 4 lipca, a że film jest amerykański to tego też dnia powinna być premiera, ae nie ma co narzekać, byłem na 3D Atmos Extreme w Katowicach i jestem mega zadowolony.

ocenił(a) film na 6
Montslaveden

ile masz lat?

ocenił(a) film na 4

A plusy ? ;)
Ile jest procent akcji ?
Czy są zajebiste sceny ?

ocenił(a) film na 5
theszatanx

Jest bardzo dużo akcji, to jest największa rozwałka w historii kina. W sumie oprócz efektów to ten film nie ma nic więcej do zaoferowania xd Jest kilka zajebistych scen, np z wielką królową obcych.

ocenił(a) film na 5
Gregor4567

Tym bardziej szkoda że tak to zepsuli. Gdyby połączyć ten rozmach i efekty z jakimś dobrym scenariuszem to mógł być hit.

theszatanx

Są, ale te robiące największe wrażenie zobaczysz w trailerach. W dodatku brakowało mi jakiegoś sensownego budowania napięcia. Po prostu ciach i mamy rozwałkę. Ciach i mamy dziwny wątek profesorków. Nie ma tego wyczekiwania, dreszczyku na plecach. Dla samej rozwałki polecam raczej serię filmową Transformers, Pacific Rim, G.I. Joe i Battleship.

użytkownik usunięty
theszatanx

Sceny akcji są, ale są pozbawione kompletnie sensu i logiki co zabija jak dla mnie zabawę z oglądania.

ocenił(a) film na 4

Gorszy od 2012 , San Andreas ?

ocenił(a) film na 2
theszatanx

Gorszy.

ocenił(a) film na 1

Gorszy niż ten gniot "Warcraft"? Nie wierzę ;)

użytkownik usunięty
Grifter

Zdecydowanie, Warcraft nie jest tak upośledzony montażowo i fabularnie.

ocenił(a) film na 2
Grifter

"Warcraft" przy tym gniocie jawi się niedocenionym arcydziełem.

Tytuł wpisu ŚWIETNY :D!!!

ocenił(a) film na 3

Kupa dla młodzieży lat 12 nie więcej, wielbiciele SF będą srogo zawiedzeni. Film żenujący, jedynie efekty były na poziomie, dialogi, scenariusz tragiczne, nie udana kalka z pierwszej części, nie polecam.

ocenił(a) film na 3

Profanacja !! A taki dobry reżyser ...durnota goni debilizm , szkoda kasy na produkcję nie wspomnę o bilecie do kina . Okularki pomijam , dałem dzieciakowi koło IMAX-U...Pozdr

ocenił(a) film na 1

Zgadzam się. Poza efektami specjalnymi wszystko dno. Natomiast dobre efekty to dziś nic nadzwyczajnego. Zaryzykowałem i od początku do końca męczyłem się oglądając ten film w kinie.

ocenił(a) film na 3

Zgadzam się w 100%. Tragedia

ocenił(a) film na 4

Tak się zastanawiam, kiedy z tego portalu znikną cioty ładujące średnim filmom "1".

użytkownik usunięty
rolnik

Wow. Dałem mu jeden bo taka jest moja subiektywna opinia, to nie powód żeby kogokolwiek obrażać.
Bardzo dojrzałe podejście do życia.

ocenił(a) film na 4

Wzruszyła mnie Twoja historia.

ocenił(a) film na 6

Wyglądacie jak trolle oceniając na 1. Nawet kac wawa ma więcej, pomysl o tym.

użytkownik usunięty
SupremeLeader

Coś Ci mówi fraza "subiektywna opinia"?

Pojedyncza ocen, a średnia ocen to dwie różne rzeczy.

ocenił(a) film na 6

Subiektywna opinia gimbusa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones